badanie ginekologiczne
 
Poradniki
- Poznaj swoje ciało
- Zdrowie
- Dziecko
- Uroda
- Kuchnia
Poznaj swoje ciało
 
  Badania
- Badanie ginekologiczne
- Badanie cytologiczne
- Piguł. poronna RU-486

BADANIE GINEKOLOGICZNE


Lekarz lub pielęgniarka wprowadzi Cię do gabinetu badań. Na początku wizyty lekarz zapyta o datę ostatniej miesiączki, ile przeważnie twój cykl trwa. Zapyta z jakim problemem przyszłaś do niego.W trakcie wizyty masz prawo zadawać pytania, które cię niepokoją. Nie obawiaj się zadawania lekarzowi jakichkolwiek pytań. Żadne pytanie nie będzie dla lekarza śmieszne. Masz prawo wiele rzeczy nie wiedzieć. Nie jesteś lekarzem.


Lekarz ginekolog poprosi cię o rozebranie się. Otrzymasz wskazówki, które części garderoby należy zdjąć, w zależności od tego, czy lekarz najpierw zbada twoje piersi czy tylko narząd rodny. Tak więc ubierz się wygodnie, aby łatwo ci było się rozebrać.

Fotel do badania ginekologicznego jest wyposażony w strzemiona. Służą one do podtrzymywania stóp w czasie badania narządów kobiecych. Nie bój się. To bardzo ważne, aby lekarz miał możliwość dokładnego cię zbadania,czy wszystko jest w porządku.
Lekarz ginekolog najpierw zbada zewnętrzne narządy płciowe. Następnie sprawdzi, czy jest możliwe włożenie wziernika, dzięki któremu obejrzy wnętrze pochwy i oceni, czy wszystko jest w porządku. Ginekolog włoży jeden lub dwa palce do Twojej pochwy, a drugą rękę położy na brzuchu. W ten sposób zbada jajniki i macicę.
Po badaniu lekarz powie ci, co stwierdził. Udzielić ci porady lekarskiej, wypisze receptę i wytłumaczy sposób stosowania leków. Lekarz zaproponuje Ci kolejną wizytę
Polecamy
1. Badanie ginekologiczne >>>
badanie ginekologiczne
2. Pigułka poronna RU-486 >>>
3. Cykl miesiączkowy >>>
5. Objawy ciąży >>>
Reklama
Verakom
Serwis ten ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny.Wydawcy serwisu nie mogą ponosić odpowiedzialności
za błędy ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie.