Zmęczone oczy
 
Poradniki
- Poznaj swoje ciało
- Zdrowie
- Dziecko
- Uroda
- Kuchnia
Uroda
 
  Modelowanie brwi
  Peeling twarzy
  Maseczki
  Zmęczone oczy
 
 
 
 
 
 

ZMĘCZONE OCZY


Teraz, kiedy większość z nas pracuje przy komputerach, zaczerwienione i zmęczone oczy to dla nas codzienność. Dlatego proponujemy kilka prostych rad dla ukojenia oczu i powiek.

Zmęczone oczy

1. Po wieczornej toalecie, kiedy zmyłaś już makijaż, na każdą powiekę połóż plaster surowego ogórka, bądź wacik nasączony w ciepłej esencji ze zwykłej herbaty lub ziół (np. rumianek, świetlik). Po upływie 15 minut usuń ogórek, a w przypadku kompresu z herbaty wymień wacik na nowy po upływie 5 minut.
 
2. Świetnym odpoczynkiem dla zmęczonych oczu jest ich gimnastyka. Otwórz szeroko oczy i przez kilka sekund patrz w prawą stronę nie ruszając głową, tak jakbyś chciała zobaczyć co znajduje się po twojej prawej stronie. Następnie, bardzo powoli przesuń gałki w lewą stronę. Ważne abyś przesuwała je patrząc w górę, również tak jakbyś chciała choć troszkę więcej zobaczyć niż to jest możliwe. Patrząc już w lewo zatrzymaj się również w tej pozycji na kilka sekund. Znudziwszy się tym, co znajduje się po lewej stronie, zainteresuj się tym, co znajduje się na ziemi. Przesuwaj gałki po woli, aż wrócisz do prawej strony. Takie ćwiczenia zaleca się szczególnie osobom z wadami wzroku.
 
3. Przy bólach oczu doradzamy również kilkusekundowy ucisk łuku brwiowego. Powtarzajmy tę czynność kilka razy. Następnie uciskamy delikatnie opuszkami palców skórę pod oczami.
 
4. W przypadku występujących worków pod oczami, ucisk skóry opuszkami palców może przynieś efekt, ale doradzamy również nałożenie żelu czy kremu pod oczy, wcześniej schłodzonego w lodówce.
 
5. Na koniec oczywista rada - połóżmy się wcześniej spać, pamiętając o wyłączeniu wszystkich świecących zegarków, lampek, aby w sypialni było ciemno. Wtedy nasze oczy na prawdę odpoczną. Jeżeli po ciężkim i stresującym dniu nie możemy zasnąć, to spróbujmy nacisnąć punkt miedzy brwiami i masować go przez kilka minut. No i oczywiście ilość godzin przespanej nocy też jest ważna. Przeciętnie dorosła osoba powinna spać około 8 godzin.
 
6. Jeżeli codziennie pracujesz przy komputerze powinieneś wyjść na spacer przynajmniej na pół godziny.To niezbędne dla zmęczonych oczów.
Polecamy
1. Ćwiczenia m.brzcha >>>
Zmęczone oczy
2. Ćwiczenia m. ud >>>
3. Zastosowanie pomadki >>>
5. Domowe maseczki >>>
Reklama
Noclegi
Serwis ten ma charakter edukacyjny, nie konsultacyjny.Wydawcy serwisu nie mogą ponosić odpowiedzialności
za błędy ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie.