Wybrałaś się do sprawdzonej stylistki celem zrobienia Twoich wymarzonych, przedłużanych paznokci żelowych. Zaraz po zakończonej pracy jesteś ogromnie zadowolona z efektu - wszystko wygląda pięknie, nie masz żadnych najmniejszych uwag. Jednak mija kilka dni, czasem tydzień i zauważasz, że zbudowane w salonie manicure paznokcie zaczynają się odklejać. Zastanawiasz się jak do tego doszło, czemu paznokcie żelowe odpadają. Powodów może być klika. Jakie są najczęstsze z nich - przeczytasz w poniższym tekście.
Paznokcie żelowe dlaczego odchodzą?
Pierwszym powodem odpowiadającym na pytanie: dlaczego paznokcie żelowe pękają, jest zupełne pominięcie właściwego przygotowania płytki paznokciowej bądź popełnienie błędów w tym zakresie. Przed aplikacją żelu koniecznie należy zmatowić paznokcie (używając na przykład bloczka polerskiego), a następnie zaaplikować na nie cleaner oraz primer. Oba kosmetyki mają za zadanie nie tylko odtłuścić, oczyścić nasze paznokcie, ale też zmodyfikować ich naturalne pH. Dzięki zmatowieniu oraz cleanerowi i primerowi uzyskujemy zwiększoną przyczepność żelu do płytki a także zminimalizujemy ryzyko zapowietrzania się paznokci.
Drugi problem rozwiązujący kwestię: dlaczego paznokcie żelowe pękają po bokach i w innych częściach to zła technika nakładania żelu. Żel nakładamy cienkimi warstwami, stosując w zależności dwie bądź trzy warstwy. Co ważne, każdą z nich trzeba oddzielnie utwardzić pod lampą przez określony czas. Zastosowanie zbyt grubej warstwy kosmetyku bądź zbyt krótkie jego utwardzania to prosta droga do problemu.
Nawet jeśli zastosujesz najlepszy beżowy, transparentny czy różowy żel do paznokci, odpowiednio go nałożysz i właściwie przygotujesz wcześniej płytkę paznokciową, może się zdarzyć odpryskiwanie paznokci żelowych. Dlaczego? Winna temu będzie prawdopodobnie słaba, mająca złą kondycję naturalna płytka paznokciowa. Zanim więc w ogóle zabierzesz się za nanoszenie żelu, zregeneruj swoje paznokcie za pomocą właściwej codziennej pielęgnacji i stosowania odpowiednich preparatów odżywiających, wzmacniających oraz utwardzających. Do tego dodaj dietę bogatą w wapń, krzem, cynk oraz magnez.
Ostatnia kwestia przez którą paznokcie żelowe odpryskują to błędy w opracowywaniu skórek. Jeśli nie usuniemy ich z płytki paznokciowej lub zrobimy to wykorzystując kosmetyki stworzone na bazie olejków - może to znacznie zmniejszyć trwałość stylizacji żelowej. Kłopot może sprawić także zalanie skórek żelem.
Jak więc widać - mimo, że problemów powodujących odklejanie się paznokci żelowych jest kilka, wszystkich z nich można naprawdę łatwo uniknąć. Wystarczy tylko kupić wysokiej jakości produkty i odpowiednio wykonać każdy etap pracy.